Strona głównaFinanseJeszcze jeden dzień na złożenie PIT

Jeszcze jeden dzień na złożenie PIT

Termin złożenia rocznej deklaracji PIT upływa 30 kwietnia. Do zakończenia rozliczeń został więc jeszcze dzień. Dotychczas przesłano już ponad 10 mln rocznych zeznań podatkowych przez internet. To prawie 1,4 mln więcej niż w tym samym dniu w 2017 r. Zwolennicy tradycjnej drogi składania zeznań podatkowych mogą oczywiście nadal korzystać z listów poleconych.
Jeszcze jeden dzień na złożenie PIT [Fot. shake_pl - Fotolia.com]

Skorzystaj z PFR

PFR (ang. pre-filled tax return) to , które przygotowuje dla ciebie urząd skarbowy.

We wstępnie wypełnionym zeznaniu PIT-37 lub PIT-38 za rok 2017 wpisane są przychody, koszty uzyskania przychodów i składki na ubezpieczenia, wykazane w informacjach złożonych przez twojego pracodawcę.

Dzięki temu oszczędza się czas i zmniejsza ryzyko błędów rachunkowych lub pomyłek, które można popełnić przy samodzielnym przepisywaniu danych z informacji od płatników (np. z PIT-11). Przy pomocy PFR można rozliczyć się również wspólnie z małżonkiem.

Dziesięć milionów e-PIT-ów

Do tej pory złożono już rekordowe ponad 10 mln . Statystyka obejmuje elektroniczne formularze PIT-28, 36, 36L, 37, 38, 39 zarówno z kwalifikowanym podpisem, jak i bez niego.

Do zakończenia został jeszcze tydzień, ale nie warto czekać do ostatniej chwili. Lepiej rozliczyć się już dziś. Tym bardziej, że e-PIT składa się szybko, prosto i bez wychodzenia z domu. Z roku na rok korzysta z nich coraz więcej podatników.

PIT można też złożyć tradycyjną drogą, przesyłając listem poleconym wypełnione zeznanie i podpisane papierowe do Urzedu Skarbowego. Można to zrobić do zamknięcia urzędów pocztowych, liczy się bowiem data stempla.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy