Strona głównaFinanseIV Dzień Otwarty Komorników Sądowych

IV Dzień Otwarty Komorników Sądowych

20 listopada 2014r. w całej Polsce, Krajowa Rada Komornicza, we współpracy z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier” organizuje IV Dzień Otwarty Komorników Sądowych. Hasło akcji brzmi: „Bo jeden podpis może przekreślić drugą młodość”.
Wśród zadłużonych Polaków, coraz wiyższy odsetek stanowią osoby po 60. roku życia. Celem tegorocznego Dnia Otwartego Komorników Sądowych, który tradycyjnie odbędzie się 20 listopada (czwartek), jest przekazanie seniorom jak największej ilości informacji i wskazówek mogących uchronić ich przed skutkami nierozważnego rozporządzania własnym majątkiem i .

W ramach Dnia Otwartego, w ponad 700 kancelariach komorniczych na terenie całego kraju, w godzinach 10.00 – 16.00, komornicy będą informować na co uważać zaciągając pożyczkę, co i gdzie sprawdzać, a przede wszystkim co zrobić, by jeden podpis nie przekreślił drugiej młodości. Dyżurujący w kancelariach komornicy będą odpowiadać na pytania dotyczące przebiegu egzekucji, zajęć świadczeń emerytalnych, podstaw wszczynania eksmisji, etc.

sądowy bardzo często jest pierwszym prawnikiem, z jakim mają kontakt osoby, które trafiają do naszych kancelarii. Wiele z nich to właśnie , którzy mogliby uniknąć postępowania egzekucyjnego, gdyby przed złożeniem podpisu pod umową pożyczki dokładnie zapoznali się z potencjalnymi konsekwencjami. Nie każda umowa niesie ze sobą takie samo ryzyko, jednak każdą warto dokładnie sprawdzić. Dlatego też, poprzez tegoroczny Dzień Otwarty, chcemy zwrócić uwagę na ten problem. – podkreśla Prezes Krajowej Rady Komorniczej Rafał Fronczek.

Z okazji Dni Otwartych został także zaprezentowny "Dekalog" pożyczkobiorcy
  1. Pożyczaj z głową! Nie ma nic złego w pożyczaniu pieniędzy, pod warunkiem, że wiadomo, od kogo i na jakich zasadach je pożyczamy.
  2. Nie ma nic za darmo. Jeżeli ktoś oferuje podejrzanie dużo – zastanów się dwa razy nim się zgodzisz.
  3. Pamiętaj, że poręczając pożyczkę ponosisz taką samą odpowiedzialność jak pożyczkobiorca.
  4. Nie zawsze warto chodzić na skróty. Badanie zdolności kredytowej leży przede wszystkim w Twoim interesie.
  5. Nie działaj pod wpływem emocji. W atmosferze pośpiechu trudno o rozsądne decyzje.
  6. Pamiętając o najbliższych nie zapominaj o sobie. Jeśli to Ty pożyczasz pieniądze dla kogoś z rodziny to Ty musisz je oddać.
  7. Odsetki, oprocentowanie czy kara umowna to nie są puste pojęcia. Jeśli nie rozumiesz jakiegoś słowa w umowie poproś o szczegółowe wyjaśnienia.
  8. Nie chowaj głowy w piasek! Nieodbieranie korespondencji nie rozwiązuje problemu.
  9. Bądź aktywny. Bierz udział w postępowaniu sądowym, a po jego zakończeniu współpracuj z komornikiem.
  10. Sprzedaż lub darowanie komuś swojego mieszkania to bardzo poważna decyzja. Konsultacja z prawnikiem to niewielkie pieniądze, a pozwala uniknąć wielu kłopotów.
Szczegółowa lista dyżurujących kancelarii udostępniona jest na stronie

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Hospicja.pl
  • Kosciol.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy