Strona głównaFinanseCzy płatności mobilne wyprą gotówkę?

Czy płatności mobilne wyprą gotówkę?

Jak wynika z badania #finanseprzyszłosci, przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Banku Millennium, ponad 90 proc. Polaków uważa, że za 10 lat bankowe aplikacje mobilne staną się centrum usług nie tylko bankowych. Posłużą one m.in. do zakupu biletów, funduszy inwestycyjnych i ubezpieczeń, ale także do płacenia za parking, sprzęt AGD, ubrania czy zamawiania jedzenia. Według przewidywań ekspertów rynku bankowego, aplikacje przyszłości będzie wyróżniała właśnie wielofunkcyjność.
Czy płatności mobilne wyprą gotówkę? [Fot. Production Perig - Fotolia.com] Aż 40 proc. Polaków twierdzi, że w 2028 roku będzie korzystało z codziennie lub prawie codziennie. Obecnie, bardziej popularne jest bankowanie na urządzeniach stacjonarnych. Jednak w ciągu 10 lat sytuacja ulegnie zmianie i według przewidywań, z tej opcji będzie korzystało 32 proc. badanych. Spadnie również odsetek osób, które w ogóle nie korzystają z bankowości mobilnej. Dzisiaj, grupę tę stanowi co trzeci Polak, natomiast w 2028 r. będzie to tylko 14 proc.

– Wszystko wskazuje na to, że właśnie bankowa aplikacja mobilna może stać się centrum usług, z którego Polacy korzystają codziennie. i aplikacja mobilna będą służyły również do dokonywania płatności. 13 proc. Polaków deklaruje że za 10 lat najchętniej płaciłoby gotówką, natomiast już ponad 15,6 proc. wybrałoby płacenie telefonem, a 15,2 proc. BLIK-iem – mówi Iwona Jarzębska, rzeczniczka prasowa Banku Millennium.

Na pytanie „Czym najchętniej płaciłby Pan/Pani za 10 lat?” ponad 30 proc. badanych wskazało na urządzenia mobilne – 15,6 proc. na telefon, a 15,2 proc. na . Z badania wynika także, że w najbliższych latach aplikacje bankowe będą podążać za potrzebami użytkowników, którzy planują wykorzystywać je na większą skalę nich dotychczas.

– Ponad 9 mln Polaków już dzisiaj korzysta z bankowych aplikacji mobilnych i ta liczba wciąż rośnie. W 2017 roku zanotowaliśmy prawie 40 proc. wzrost liczby klientów używających naszej aplikacji mobilnej w stosunku do roku poprzedniego. Widzimy, że budzi ona coraz większe zainteresowanie – dodaje Iwona Jarzębska.

Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X