Strona głównaFinanse5 zasad bezpiecznych przedświątecznych zakupów

5 zasad bezpiecznych przedświątecznych zakupów

W ostatnich dniach przed świętami często ogarnia nas prawdziwa gorączka zakupów. Niestety również wtedy szczególnie często dochodzi do kradzieży oraz zagubień portfeli i kart kredytowych. Oto pięć kroków, które mogą nas przed tym uchronić.
5 zasad bezpiecznych przedświątecznych zakupów [© Gerhard Seybert - Fotolia.com] Zasady, które mogą nam zapewnić bezpieczeństwo podczas zakupów są bardzo proste, ale warto je przypomnieć, szczególnie w , kiedy długa lista obowiązków zaczyna przerastać nasze możliwości.
  1. Po pierwsze – portfel zawsze trzymajmy w miejscu trudno dostępnym dla złodziei. Z tylnej kieszeni w spodniach czy zewnętrznej przegródki w torebce łatwo można go wyciągnąć. Lepszym miejscem do przechowywania kart kredytowych i portfela jest wewnętrzna kieszeń w kurtce, torebce bądź plecaku. Po każdorazowym wyciągnięciu portfela warto upewnić się czy z powrotem trafił on na swoje miejsce.
  2. Złodzieje często bacznie obserwują potencjalne ofiary, dzięki czemu wychwytują nasze słabe punkty. Dlatego bądźmy czujni! Na zakupy najlepiej wybrać się w weekend przed południem. Unikniemy wtedy największych tłumów, w których najłatwiej o dekoncentrację. Zatłoczone galerie handlowe i place targowe to idealne warunki dla kieszonkowców.
  3. Pilnujmy swoich rzeczy. Podczas zakupów wykonujemy bardzo rutynowe ruchy. Co chwilę wkładamy coś do naszych torebek i wyciągamy portfel oraz karty kredytowe. Działając mechanicznie, popełniamy wiele niezauważonych błędów.
  4. Idealnym są również rzeczy pozostawione w samochodzie. W czasie gdy robimy świąteczne zakupy, nasz samochód pozostaje bez opieki. Jeśli na przednim siedzeniu pozostawimy torebkę bądź torbę z zakupami z poprzedniej odwiedzonej galerii czy sklepu, możemy wzbudzić niechciane zainteresowanie. Jego konsekwencją jest utrata zakupów i innych kosztowności, a dodatkowo wybita szyba – koszty zupełnie zbędne zwłaszcza przed Świętami.
  5. - jak go zwrócić? Od kilku lat na rynku istnieje wiele rozwiązań zabezpieczających portfele, karty kredytowe czy klucze na wypadek kradzieży lub zgubienia. Opierają się na specjalnych hologramach zawierających unikalny numer identyfikacyjny, instrukcję zwrotu dla znalazcy oraz informację o nagrodzie za zwrot zagubionego portfela. Można też po prostu włożyć do portfela karteczkę z telefonem kontaktowym i informacją o nagrodzie.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 23:10:50, 21-12-2014 akcja_informacyjna

    Podstawą zwiększenia bezpieczeństwa jest zachowanie czujności i wiedza, jakie metody wyłudzeń stosują oszuści. Zapoznać się z metodami, stosowanymi przez naciągaczy, można w Poradniku Bezpiecznego Seniora na stronie http://bezpieczniki.tauron-pe.pl/spotkania/Strony/spotkania.aspx
  • 12:39:53, 30-12-2014 promienna

    Przede wszystkim zakupy z listą. Poza tym rozsądek i sprawdzanie ceny za kilogram przy porównywaniu produktów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • EWST.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy