Strona głównaFinanseUkrywasz wydatki? To najkrótsza droga do kryzysu w małżeństwie

Ukrywasz wydatki? To najkrótsza droga do kryzysu w małżeństwie

1/5 Polaków do wydawania pieniędzy podchodzi bardzo indywidualnie. Nie uwzględnia przy tym potrzeb swojego partnera lub partnerki. Jednak mamy świadomość, że brak rozmów o wspólnych finansach może być źródłem poważnego kryzysu w związku. Uważa tak aż 71 proc. badanych - pokazało badanie o finansach w związkach, przeprowadzone przez Grupę Kruk.
Ukrywasz wydatki? To najkrótsza droga do kryzysu w małżeństwie [Fot. Photographee.eu - Fotolia.com] Według 33 proc. badanych do konfliktów tych najczęściej dochodzi, kiedy nasza „druga połówka" wydaje pieniądze ponad stan. Z kolei co piąta para nie rozmawia ze swoim partnerem na temat swoich wydatków. Ukrywanie informacji o poniesionych wydatkach spowodowało kryzys w 38 proc. związków i 45 proc. związków nieformalnych.

Zdaniem 65 proc. ankietowanych nieporozumienia finansowe . Na utratę zaufania wskazało 43 proc. badanych. 31 proc. zapytanych powiedziało, że mogą stać się przyczyną .

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy